6RT

[breadcrumb]

VI. Roundtable Compliance

PONADBRANŻOWE, OGÓLNOPOLSKIE, CYKLICZNE SPOTKANIE OFICERÓW COMPLIANCE

| Program

Instytut Compliance ma przyjemność zaprosić Państwa na kolejną, już szóstą, edycję ponadbranżowego spotkania dla oficerów compliance „Roundtable Compliance”! Spotkanie adresowane jest do osób odpowiedzialnych za zapewnienie zgodności w działających w Polsce przedsiębiorstwach i innych organizacjach – bez względu na branżę czy wielkość.

Dewizą spotkań jest koncentrowanie się na najbardziej aktualnych tematach compliance i omawianie ich w wąskim, eksperckim gronie. Zaproszeni przez nas Prelegenci, praktycy compliance, zapewniają swoimi wystąpieniami przyczynek do dyskusji, w której macie Państwo możliwość wymiany doświadczeń i spostrzeżeń. Na grudniowe spotkanie przygotowaliśmy dla Państwa następujące, jak zawsze najbardziej aktualne, tematy:

  • Ustawa o jawności życia publicznego: rewolucyjne wymogi wprowadzania procedur compliance, groźba wysokich kar pieniężnych oraz ochrona sygnalistów
  • Francuska ustawa „Sapin II” jako best practice dla programów antykorupcyjnych – także w Polsce?
  • Zagadnienia związane z beneficjentem rzeczywistym w świetle IV Dyrektywy AML
  • Compliance a etyka / etyka a compliance

Cieszymy się na możliwość ostatniego spotkania z Państwem w tym roku! Po części merytorycznej zapraszamy na drobny poczęstunek i kontynuowanie rozmów w kuluarach.

| Kiedy i gdzie?

5 grudnia 2017 r., godz. 17.00-20.00

Centrum Konferencyjne Nimbus

Al. Jerozolimskie 98

00-807 Warszawa

| Prelegenci

decMagdalena Dec

Senior associate, radca prawny, kancelaria DLA Piper Wiater sp.k.

Świadczy usługi doradztwa prawnego na rzecz klientów podczas kontroli wewnętrznych w spółkach, w szczególności w zakresie przestrzegania zasad etyki, zapewnienia zgodności z przepisami i regulacjami wewnętrznymi oraz kontroli dotyczących naruszeń przepisów amerykańskiej ustawy o zagranicznych praktykach korupcyjnych (Foreign Corrupt Practices Act) i brytyjskiej ustawy antykorupcyjnej (UK Bribery Act).  Magdalena zajmuje się wspieraniem klientów w sprawach dotyczących ograniczania praktyk korupcyjnych oraz zasad postępowania w biznesie.

 

rudykTomasz Rudyk

Counsel, adwokat, kancelaria DLA Piper Wiater sp.k.

Specjalizuje się w sprawach karnych, karnych skarbowych oraz postępowaniach podatkowych. Posiada wieloletnie doświadczenie zdobyte zarówno w administracji państwowej jak i w biznesie (consulting). Brał udział w wielu projektach i postępowaniach łączących w sobie zagadnienia karne, podatkowe i karne skarbowe.

 

RypinskiMichał Rypiński

Dyrektor ds. Prawnych w Michelin Polska S.A.

Radca prawny, pracuje w Michelin Polska S.A. od 2015 roku. Odpowiedzialny za wsparcie prawne i compliance w spółkach Grupy Michelin w 6 krajach (Polska, Czechy, Słowacja, Litwa, Łotwa, Estonia), w tym programy zgodności z prawem antymonopolowym, danych osobowych, export control i regulacjami antykorupcyjnymi (Sapin II). Specjalizuje się w prawie korporacyjnym, prawie nieruchomości, prawie własności intelektualnej oraz sporach sądowych.

 

pJanusz Januszkiewicz

Dyrektor ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy i Finansowaniu Terroryzmu, Departament Zgodności Raiffeisen Polbank

Absolwent Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu) oraz Krajowej Szkoły Administracji Publicznej. Tematyką przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu zajmuje się od 2006 r. Od 2009 r. związany z Raiffeisen Bank Polska S.A.

 

SylwestrzakPaweł Sylwestrzak

Radca prawny oraz Compliance Officer w Robert Bosch

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Z Robert Bosch związany od 2011 r. Poprzednio Senior Associate w międzynarodowej kancelarii prawniczej oraz konsultant w firmie konsultingowej z tzw. Wielkiej Czwórki.

Pełni funkcję Compliance Officera grupy Bosch na obszar Polski od maja 2011 roku. W ramach tej funkcji wspiera kadrę kierowniczą w zapewnianiu przestrzegania wymogów compliance w polskiej organizacji Robert Bosch.

| Sponsor

Sponsor ewentu: DLA Piper Wiater sp.k.

DLA

 

 

 

 

| Rejestracja

Ilość miejsc ograniczona. Udział w wydarzeniu jest nieodpłatny i możliwy wyłącznie po rejestracji przez formularz rejestracyjny. Spotkanie adresowane jest wyłącznie do oficerów compliance. Organizator zastrzega sobie możliwość decydowania o przyjęciu zgłoszenia. Prosimy o rejestrację jedynie wtedy, jeżeli Pani/Pana udział w spotkaniu będzie możliwy. W przypadku rejestracji i niestawiennictwa na spotkaniu zmuszeni będziemy naliczyć opłatę w wysokości 100 zł netto.rejestracja