Prelegenci

[breadcrumb]

CID22 > Prelegenci

COMPLIANCE & INTEGRITY DAYS 2022 | 4-5.10.2022 | NIEBO | NOWY ŚWIAT 21 | WARSZAWA

AGENDA | PRELEGENCI | PARTNERZY | GALERIA

Agata Adamowicz

Ekspert ds. compliance w międzynarodowej firmej farmaceutycznej w Berlinie, która zajmuje się badaniami, rozwojem, produkcją i dystrybucją wyrobów farmaceutycznych w Niemczech i za granicą. Absolwentka Polsko-Niemeickich Studiów Prawniczych prowadzonych wspólnie przez Uniwersytet Viadrina we Frankfurcie nad Odrą i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Doświdaczenie w dziedzinie compliance zdobywała w sektorze naukowym oraz branży nieruchomości.

Andrzej Bajor

Chief Compliance and Legal Officer, Boehringer Ingelheim. W latach 1996-2001 odbył studia prawnicze na Wydziale Prawa UMCS w Lublinie, następnie studia podyplomowe z zakresu prawa europejskiego na Uniwersytecie Warszawskim, studia podyplomowe w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz CEMBA w Szkole Głównej Handlowej. Od 2002 do 2003 r. był prawnikiem w Dziale Rejestru Przedsiębiorców Głównego Urzędu Statystycznego. W latach 2003-2006 główny specjalista w Departamencie Polityki Lekowej Ministerstwa Zdrowia. Następnie (2006-2007) prawnik w Związku Pracodawców Innowacyjnych firm Farmaceutycznych INFARMA. Od 2007 r. związany z Boehringer Ingelheim gdzie zajmował stanowiska w działach Corporate Affairs i Sprzedaży, obecnie w Dziale Compliance and Legal. Członek Sądu Dyscyplinarnego przy ZP INFARMA, członek Komisji Compliance i Legal Tech przy Polsko-Niemieckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej, członek Zarządu IG Farmacja Polska.

Magdalena Bańko-Matraszek

EMEA Compliance Program Manager w Medtronic, Holandia.  Od ponad 16 lat związana z doradztwem i zarządzaniem w międzynarodowych korporacjach w obszarze Trade Compliance, m.in w zakresie kontroli eksportu, sankcji oraz Customs Compliance dla regionu EMEA. Absolwentka studiów prawniczych na Wydziale Prawa UMCS w Lublinie a także studiów podyplomowych z zakresu przeciwdziałania przestępczości zorganizowanej i terroryzmowi w Uniwersytecie Warszawskim. Prywatnie zaangażowana w ochronę praw zwierząt i walkę z ich bezdomnością.

Monika Borysławska, ACE

Head of Compliance Department w ERGO Technology & Services S.A. Radca prawny, compliance manager and IT compliance manager. Wspiera i doradza w zakresie zarządzania zgodnością i wdrażania kompleksowych programów zgodności. Swoje wieloletnie doświadczenie w obszarze compliance zaczynała jako Antitrust Compliance Manager, a następnie Group Compliance Manager w największej firmie ubezpieczeniowej w Europie środkowo-wschodniej. Jako radca prawny specjalizuje się w prawie ubezpieczeniowym, cywilnym, administracyjnym, energetycznym oraz prawie ochrony konkurencji i konsumentów. Lektor licznych warsztatów i kursów doszkalających dla prawników zdających na aplikacje adwokacką, radcowską i notarialną.

Piotr Chmiel

Compliance Officer w T-Mobile Polska S.A., od 2009 związany z firmą i zagadnieniami compliance. Ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie, na wydziale Fizyki i Techniki Jądrowej. Certified Compliance Manager International (Frankfurt School of Finance and Management). Jest jedną z pierwszych osób, które zbudowały Compliance Management System w T-Mobile Polska S.A. Poprzednio pracował jako audytor w firmie PricewaterhouseCoopers, zajmując się analizą i projektowaniem mechanizmów kontrolnych w procesach biznesowych i procesach IT.

dr Marcin Ciemiński

Adiunkt w Instytucie Prawa Cywilnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Partner w Departamencie Postępowań Spornych i Arbitrażu kancelarii Clifford Chance, kierujący zespołem prawa karnego gospodarczego i compliance oraz warszawską praktyką m.in. pro bono. Według rankingów prawniczych Chambers Europe, Legal 500 EMEA oraz Rzeczpospolitej należy do grona wiodących prawników w dziedzinie rozwiązywania sporów oraz prawa karnego gospodarczego. Jest autorem publikacji z zakresu prawa cywilnego i karnego oraz częstym prelegentem podczas konferencji dotyczących prawa karnego gospodarczego i compliance.

Diana Dębowczyk, ACO

Radca prawny, Chief Compliance Officer w Totalizatorze Sportowym Sp. z o.o., odpowiedzialna za nadzór nad Zespołem Compliance i Audytu Wewnętrznego oraz Zespołem Legislacji Wewnętrznej. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Odbyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Jest także certyfikowanym Compliance Officerem. Wszechstronne umiejętności i doświadczenie łączy z zarządzaniem zespołem, który dba o to, aby zachodzące zmiany w prawie nie stanowiły istotnego zagrożenia dla działalności spółki. Uważa, że dobrze funkcjonująca organizacja daje możliwość dialogu, poszukiwania ścieżek do porozumienia, współpracy, a w ostateczności kompromisu. W ramach swojego doświadczenia pracowała dla wielu organizacji, w tym również dla międzynarodowej kancelarii prawnej w obszarze fuzji i przejęć. Wspierała szereg podmiotów, które mierzyły się z coraz nowymi wyzwaniami biznesowymi.

Magdalena Dec, ACO

Radca prawny, senior associate w praktyce ds. przestępstw gospodarczych i compliance kancelarii DLA Piper. Świadczy usługi doradztwa prawnego w zakresie opracowywania i aktualizowania polityk wewnętrznych, obejmujących różne aspekty działalności biznesowej klientów oraz zagadnień etycznych, w tym związanych z instytucją sygnalisty. Wspiera klientów podczas kontroli wewnętrznych, w szczególności w zakresie przestrzegania zasad etyki, zapewnienia zgodności z przepisami i regulacjami wewnętrznymi oraz kontroli dotyczących naruszeń przepisów FCPA i UKBA. Wspiera także klientów w sprawach dotyczących ograniczania praktyk korupcyjnych oraz zasad postępowania w biznesie. Odbyła miesięczny secondment w biurze DLA Piper w Manchesterze, UK oraz nabyła doświadczenie w zakresie UKBA oraz programów compliance w UK. Magdalena wspiera głównie klientów z branży life science, branży farmaceutycznej i energetycznej.

dr Oskar Filipowski, ACE

Chief Compliance Officer w Polpharma, radca prawny. Wcześniej przez wiele lat związany z międzynarodowym koncernem górniczym jako Chief Compliance Officer. Autor publikacji z zakresu compliance, regularnie występuje na konferencjach w kraju i za granicą oraz prowadzi szkolenia. Doktor nauk prawnych w zakresie prawa ochrony konkurencji. Laureat Compliance Awards 2020 w kategorii Oficer Compliance Roku oraz zaangażowany w nagrodzony rok później w Compliance Awards Projekt Compliance Roku 2021 Grupy Polpharma.

Magdalena Gertig-Heymann, LL.M.

Pracuje w dziale compliance w centrali działającego globalnie koncernu motoryzacyjnego, gdzie miała możliwość zajmowania się różnymi obszarami tematycznymi CMS. Absolwentka Polsko-Niemieckich Studiów Prawniczych prowadzonych wspólnie przez Uniwersytet Viadrina we Frankfurcie nad Odrą i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Magdalena Góralska, ACO

Prawniczka z wieloletnim doświadczeniem w kompleksowym wsparciu z zakresu compliance oraz ładu korporacyjnego, licencjonowany mediator, Approved Compliance Officer. Senior Compliance Manager spółki CBRE, światowego lidera na rynku nieruchomości. Udziela wsparcia w szeroko rozumianym compliance, w szczególności w zakresie etyki i standardów, procesu wdrożeń polityk, przeciwdziałania praniu pieniędzy, ochrony sygnalistów oraz prowadzenia postępowań wewnętrznych. Prowadziła transgraniczne projekty compliance. Jest autorką i prezenterką licznych szkoleń. Promuje wartości i postawy prospołeczne, skupia się na szerokim propagowaniu podnoszenia świadomości compliance. Zdobywczyni tytułu Oficer Compliance Roku 2021 w konkursie Compliance Awards.

Michał Grzegorzewski, ACE

Człowiek wielu talentów, ale zawodowo pochłaniają go trzy dziedziny: compliance, prawo i finanse. Przez ostatnie lata szlifował swoje umiejętności w bankach, polskich i zagranicznych kancelariach oraz w prywatnych organizacjach. Cały czas łaknie wiedzy i nieustannie szuka możliwości rozwoju w pracy i poza nią. Prywatnie, miłośnik sportów walki oraz co najważniejsze dumny i szczęśliwy ojciec trójki Dzieci – Alexa, Heleny i Poli.

Kamil Hanuszczak, ACE

Risk & Compliance Manager w Allegro Sp. z o. o. Posiada 14-letnie doświadczenie w branży IT. Działający na styku technologii, biznesu i prawa. Aktywnie odpowiada za wdrażanie i utrzymanie nowych wymogów i standardów w obszarach Zarządzanie Ryzykiem, Compliance, Ciągłości Działania oraz Zarządzania Kryzysowego. Zgadza się z powiedzeniem – “no risk = no fun” ale również dodaje, “better safe, than sorry”, w swojej pracy stara godzić się te dwa przeciwstawne żywioły.

Mateusz Hendzel

Kierownik ds. Zgodności w LOTTE Wedel, prawnik – absolwent WPiA Uniwersytetu Warszawskiego, British Law Centre organizowanego na UW przez Uniwersytet Cambridge oraz studiów doktoranckich w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk, gdzie przygotowuje obecnie rozprawę doktorską z zakresu prawa spółek. Swoje dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobywał jako prawnik oraz zarządzając zgodnością i tematyką ubezpieczeń w spółkach deweloperskich i budowalnych oraz kancelariach prawnych.

Anna Hoffmann, ACE

Compliance Officer, Inspektor Ochrony Danych Osobowych w Amica S.A. Odpowiada za wdrożenie systemu zarządzania zgodnością i systemu bezpieczeństwa danych osobowych dla spółek z całej Grupy. Koordynuje proces wdrażania polityk i procedur, w tym dotyczących ochrony sygnalistów. Odpowiedzialna za budowę i skuteczne utrzymanie CMS oraz systemu zgłaszania naruszeń. Z wykształcenia radca prawny, posiada certyfikat auditora wiodącego systemu zarządzania bezpieczeństwem ISO 27001. Certyfikowany Approved Compliance Officer, członkini Stowarzyszenia Praktyków Ochrony Danych. Na przestrzeni lat wspierała międzynarodowe organizacje w szeroko rozumianym doradztwie prawnym, w szczególności w zakresie ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji. Prelegentka szkoleń i autorka licznych publikacji z zakresu ochrony danych osobowych.

Monika Jankowska, ACO

Wpisana na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Certyfikowany mediator. Ukończyła kurs certyfikujący Approved Compliance Officer. Doświadczenie zawodowe zdobywała w międzynarodowej kancelarii prawnej, a następnie w Grupie Kapitałowej Empik Media & Fashion S.A., w której pełniła funkcję prawnika wewnętrznego oraz prowadziła cykliczne szkolenia dla pracowników spółek z grupy kapitałowej z zakresu prawa konkurencji. Specjalizuje się w kompleksowej obsłudze prawnej spółek kapitałowych, nadzoruje projekty restrukturyzacyjne oraz M&A. W Grupie Hortex odpowiada za całość kwestii prawnych oraz wdrożenie i rozwój systemu zgodności. Pasjonatka negocjacji prawniczych oraz prawa nowych technologii.

Dr. Bartosz Jagura, LL.M.

Współzałożyciel i członek zarządu Instytutu Compliance, gdzie odpowiada za ofertę szkoleń z zakresu compliance. Pracownik naukowy działającego na Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą Viadrina Compliance Center, w którym uczestniczy w projektach naukowych i wdrożeniowych CMS. Autor licznych publikacji na temat compliance. Obronił rozprawę doktorską na temat roli organów spółki kapitałowej w realizacji funkcji compliance w prawie polskim i niemieckim.

Janusz Januszkiewicz

Absolwent Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz Krajowej Szkoły Administracji Publicznej. Początkowo pracował w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, a od 2004 r. do 2008 r. w Najwyższej Izbie Kontroli. W latach 2006-2008 nadzorował kontrole wykonywane przez Generalnego Inspektora Informacji Finansowej w instytucjach obowiązanych. Przez niemal 15 lat związany z sektorem bankowym, w ramach którego zarządzał procesami związanymi z polityką Poznaj Swojego Klienta, oceną ryzyka prania pieniędzy i finansowaniu terroryzmu oraz FATCA. Od 2021 r. związany z jednym z największych globalnych banków w ramach Standard Chartered Global Business Services Sp. z o.o. Posiada wieloletnie doświadczenie w szkoleniach dla pracowników instytucji obowiązanych oraz regulatorów w obszarze przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.

Michał Jezierski, ACE

Dyrektor m.in. Compliance Grupy Kęty S.A. Od ponad dekady związany z compliance, pięć lat spędził w spółkach consultingowych: Deloitte i PwC. Zdobywał doświadczenie jako menedżer odpowiedzialny za globalną konsolidację podatkową i raportowanie ryzyka podatkowego na nowojorskiej giełdzie w amerykańskiej korporacji PerkinElmer Inc. W Polsce odpowiadał za compliance i dział prawny w spółce CSG S.A. Certyfikowany Risk Manager oraz Compliance Officer.

Joanna Jeżewska, ACO

Radca prawny, kieruje Działem Compliance w PGNiG S.A. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe obejmujące prowadzenie postępowań regulacyjnych i sądowych, jak również doświadczenie we wdrażaniu polityk wewnętrznych, mapowaniu ryzyk oraz prowadzeniu postępowań wewnętrznych. Absolwentka m.in. Wydziału Prawa i Administracji UKSW, British Centre for English and European Legal Studies przy UW, studiów podyplomowych na SGH z zakresu energetyki. Członek OIRP w Warszawie, Stowarzyszenia Prawa Konkurencji oraz Centrum Studiów Antymonopolowych i Regulacji. Doświadczenie zawodowe Joanny związane jest z szeroko rozumianą tematyką compliance, jak również prawem konkurencji oraz rynkami regulowanymi, ze szczególnym uwzględnieniem sektora energetycznego.

Wojciech Kapica

Radca prawny i partner w kancelarii Lawarton Ługowski Kapica sp.k. Ekspert w zakresie regulacji sektora finansowego, systemów zgodności (compliance), ESG, ładu wewnętrznego oraz etyki w działalności instytucji finansowych; absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (2011) oraz Podyplomowego Studium Menadżersko-Finansowego Szkoły Głównej Handlowej (2013); certyfikowany Approved Compliance Officer (ACO); specjalizuje się w prawie bankowym, rynku kapitałowego i ubezpieczeń, polityce nadzorczej i ładzie korporacyjnym w podmiotach nadzorowanych; autor kilkudziesięciu publikacji, w tym redaktor i współautor publikacji książkowych Przeciwdziałanie praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Praktyczny przewodnik (2018), Przeciwdziałanie praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Komentarz (2019), Jak przetrwać kryzys? Poradnik dla średnich i dużych przedsiębiorstw (2020) oraz Ochrona sygnalistów. Praktyczny przewodnik z wzorami dla sektora publicznego i prywatnego (2021); uznany prelegent, szkoleniowiec w zakresie regulacji bankowych, ubezpieczeniowych i przeciwdziałania praniu pieniędzy, wykładowca Podyplomowych Studiów Zarządzania Ryzykiem Kredytowym i Podyplomowych Studiów Zarządzania Bankiem Spółdzielczym organizowanych przez Szkołę Główną Handlową oraz Szkoły Praw Nowych Technologii organizowanej przez Centrum Praw Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza.

Ewa Katyk

Aktualnie Pełnomocnik Zarządu ds. Compliance  w Polskich Sieciach Elektroenergetycznych S.A., w których odpowiada za realizację wszystkich działań w obszarze compliance i etyki, w tym w szczególności za promowanie kultury compliance i wartości etycznych oraz prowadzenie kampanii edukacyjnych. Specjalizuje się w prowadzeniu wewnętrznych postępowań wyjaśniających. Posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze compliance, AML, kontroli wewnętrznej, zarządzania operacjami i zarzadzania zmianą zdobyte w sektorze finansowym (współpracowała z dużymi, międzynarodowymi bankami, jak i mniejszymi podmiotami). Skutecznie przeprowadzała procesy wdrożenia systemów wspierających compliance, AML oraz informowania o nieprawidłowościach. Z sukcesem wdrażała mechanizmy kontrolne oparte na analizach ryzyka i mapach ryzyka, uczestniczyła w opracowywaniu polityk, procedur i programów dot. zgodności i zapobiegania korupcji.

Agnieszka Kelma-Koczorowska, ACE

Dyrektor ds. Governance, Risk and Compliance w Grupie Amica, odpowiedzialna za  stworzenie Działu GRC oraz wdrożenie CMS dla całej Grupy. Wspiera wdrażanie polityk i procedur, jak również monitoruje ich przestrzeganie, nadzorując kontrole i audyty. Nadzoruje również proces raportowania niefinansowego w Grupie. Odpowiedzialna także za zarządzanie systemem oceny ryzyka, a także za ograniczanie ryzyka poprzez zapewnienie ochrony ubezpieczeniowej we wszelkich obszarach działalności Grupy Amica. Z wykształcenia prawnik. Certyfikowany Approved Compliance Officer. Karierę zawodową zaczynała od pracy w kancelarii prawnej obsługującej głównie podmioty gospodarcze, kiedy jeszcze pojęcie compliance nie było szeroko znane. Na przestrzeni lat zatrudniona w wielu firmach w obszarze prawnym. Przez wiele lat jej praca skupiała się wokół zapewnienia bezpieczeństwa finansowego transakcji handlowych.

Maciej Kópczyński, ACO

Adwokat w randze Counsel w Departamencie Postępowań Spornych CMS. Specjalizuje się w doradztwie w zakresie zgodności z prawem (compliance) i przestępczości gospodarczej w spółkach, w szczególności w zakresie spraw korupcyjnych. Ma bogate doświadczenie w zakresie prowadzenia wewnętrznych dochodzeń w przedsiębiorstwach w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa przez pracowników klientów oraz reprezentuje klientów w postępowaniach karnych. W tym zakresie kompleksowo doradza również w zakresie odpowiedzialności karnej spółek, jak również pomaga uniknąć klientom ryzyka korupcji w przyszłości, prowadząc szkolenia oraz tworząc polityki compliance. Jest rekomendowanym prawnikiem w dziedzinie przestępczości gospodarczej w międzynarodowym rankingu Legal 500.

Arkadiusz Korzeniewski

Adwokat, lider praktyki Corporate Crime w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz partner w Departamencie Postępowań Spornych CMS. Specjalizuje się w sprawach z zakresu przestępczości gospodarczej i sporach korporacyjnych. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w sprawach dotyczących zwalczania korupcji, oszustw i nieprawidłowości związanych z zamówieniami publicznymi. Reprezentuje klientów w postępowaniach przed organami takimi, jak: Prokuratura, Centralne Biuro Antykorupcyjne, Centralne Biuro Śledcze, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Komisja Nadzoru Finansowego. Doradza w zakresie przeprowadzania wewnętrznych dochodzeń, w tym przesłuchań pracowników, przeszukania dokumentów, dokonywania analiz danych elektronicznych i informacji finansowych. Posiada także unikatowe doświadczenie w zakresie doradztwa w międzynarodowych śledztwach, w szczególności prowadzonych przez służby amerykańskie. Jest rekomendowanym prawnikiem w dziedzinie przestępczości gospodarczej w międzynarodowych rankingach Chambers Europe oraz Legal 500, jak również w dziedzinie postępowań spornych przez Legal 500.

dr Marcin Łukowski

Corporate Regulatory Counsel w Vesuvius zajmujący się zagadnieniami związanymi z kontrolą eksportu, sankcjami międzynarodowymi oraz przeciwdziałaniem praniu pieniędzy. Doświadczenie praktyczne zdobywał w sektorze publicznym (Komisja Europejska, Parlament Europejski), zajmując się m.in. nowelizacją do Unijnego Kodeksu Celnego oraz rozporządzeniem 428/2009, jak również w sektorze prywatnym pracując jako EMEA Compliance Officer odpowiedzialny za compliance w grupie kapitałowej (Jones Lang LaSalle) oraz jako prawnik w dziale konsultingu, doradzając zewnętrznym klientom w obszarze trade compliance (Sandler & Travis). Studiował na Uniwersytecie w Białymstoku oraz na Gent Universiteit w Belgii.

Michał Magdziak

Adwokat, senior associate w Departamencie Postępowań Spornych i Arbitrażu kancelarii Clifford Chance, członek zespołu prawa karnego gospodarczego i compliance. Doradza i reprezentuje Klientów w sporach gospodarczych, postępowaniach karnych oraz regulacyjnych. Jest pełnomocnikiem lub obrońcą w sprawach o przestępstwa tzw. „białych kołnierzyków”. Zajmuje się prowadzeniem dochodzeń wewnętrznych, wdrażaniem systemów compliance, prowadzeniem szkoleń z tego zakresu (dotyczących w szczególności niezapowiedzianych kontroli, przesłuchań i zatrzymań oraz kwestii antykorupcyjnych) oraz doradztwem w sytuacjach kryzysowych. Jest autorem licznych publikacji z zakresu prawa i postępowania karnego, odpowiedzialności podmiotów zbiorowych oraz funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Od 2021 roku Sędzia Sądu Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Warszawie.

Prof. Dr. Bartosz Makowicz

Profesor nauk prawnych. Pomysłodawca i kierownik działającego na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą Viadrina Compliance Center. Autor szeregu publikacji oraz mówca na licznych kongresach z zakresu compliance. Zasiada w wielu radach naukowych, m.in. Związku Zawodowego Managerów Compliance w Niemczech. Redaktor naczelny ukazującego się w Niemczech kwartalnika COMPLY. Przewodniczył niemieckiej grupie eksperckiej pracującej nad ISO 19600 Compliance Management Systems oraz ISO 37001 Anti-Bribery Management Systems. Zasiada w komitecie ds. wypracowywania kolejnych norm ISO dot. whistleblowingu oraz corporate governance. Doradzał m.in. niemieckiemu Federalnemu Ministerstwu Obrony oraz instytucjom rządowym w Dubaju przy wdrażaniu systemów zgodności.

Paweł Matej

Adwokat w dziale compliance kancelarii DLA Piper. Doradza w zakresie aspektów celnych oraz regulacyjnych związanych z międzynarodowym obrotem handlowym, a także reprezentuje klientów w postępowaniach celnych, podatkowych, cywilnych oraz karnych. Wspiera klientów także w postępowaniach prowadzonych przez OLAF i Komisję Europejską, które dotyczą podejrzenia działań na szkodę interesów finansowych Unii Europejskiej oraz nakładania ceł antydumpingowych. Paweł doradza klientom z branży chemicznej, spożywczej, logistycznej oraz defence.

Sławomir Niemierka

Dyrektor Zarządzający ds. Regulacji w Grupie PZU. Absolwent WPiA Uniwersytetu Warszawskiego, Studiów Podyplomowych Prawa i Ekonomii UE oraz Harvard Business School. Posiada uprawnienia radcy prawnego. Autor i współautor licznych publikacji dotyczących prawa finansowego i nadzoru bankowego. Były wykładowca studiów podyplomowych PAN, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Finansów. Wieloletni pracownik NBP – Generalnego Inspektoratu Nadzoru Bankowego. Członek Komitetu Sterującego GINB ds. wdrożenia Nowej Umowy Kapitałowej Bazylea II. Członek Zespołu ds. budowy systemu zarządzania ryzykiem w NBP. W latach 2010-2011 Członek Zarządu Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, nadzorujący system zarządzania ryzykiem operacyjnym. Od 2008 r. związany z Grupą PZU, kolejno jako Dyrektor Zarządzający ds. Audytu w latach 2008-2009 i 2011-2012, Członek Zarządu PZU Życie oraz Dyrektor Grupy PZU (CRO) odpowiedzialny za obszar zarządzania ryzykiem, reasekuracji, compliance i bezpieczeństwa w latach 2012-2017, a obecnie jako Dyrektor Zarządzający ds. Regulacji.

Jakub Niesterczuk, ACO

Adwokat zajmujący stanowisko legal counsel w globalnym zespole prawnym spółki AccorInvest S.A. – europejskiego lidera w dziedzinie hotelarstwa, gdzie odpowiada za projekty z zakresu ochrony danych osobowych, narzędzi IT oraz compliance. W przeszłości zajmował również stanowisko inspektora ochrony danych oraz doradzał wiodącym polskim i zagranicznym spółkom z różnych gałęzi gospodarki: energetyki, IT, biotechnologii, farmaceutyki, bankowości FMCG, transportu i telekomunikacji. Obecnie w ramach grupy AccorInvest wraz z zespołem odpowiada m. in. za rozwój globalnej platformy dedykowanej ochronie danych osobowych w ramach hoteli AccorInvest, koordynuje wdrożenie systemu whistleblowing w różnych jurysdykcjach oraz prowadzi szkolenia i projekty z zakresu wdrożenia poszczególnych elementów i narzędzi compliance dot ochrony. danych osobowych.

Elwira Patsiotos

Ekspert i praktyk z ponad 20-letnim doświadczeniem w obszarze przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (AML/CFT). Wieloletni pracownik Departamentu Informacji Finansowej w Ministerstwie Finansów (Polska Jednostka Analityki Finansowej). Od 2009 r. pełniła funkcję Naczelnika Wydziału Analiz, od 2014 r. funkcję Zastępcy Dyrektora Departamentu, a następnie Dyrektora Departamentu Informacji Finansowej. Uczestniczyła w procesie uzyskania licencji w obszarze AML/CFT w spółce powołanej w celu stworzenia banku europejskiego. Obecnie Senior Expert w Centre of Expertise ING Banku Śląskiego SA. Prelegent, szkoleniowiec i wykładowca w oszarze AML/CFT.

Małgorzata Radej, ACE

Radca prawny w Totalizatorze Sportowym Sp. z o.o. – spółce realizującej monopol państwa w zakresie gier hazardowych. Od kilkunastu lat świadczy pomoc prawną na rzecz spółek kapitałowych. Łączy zadania prawnika inhouse z funkcją compliance oficera. Certyfikowany Approved Compliance Expert (ACE, ACO, AMLCO).

Paweł Roszkowski

Radca prawny, Dyrektor Departamentu Compliance spółek Grupy UNIQA w Polsce, doświadczenie zawodowe zdobywał w kancelariach prawnych (Hogan Lovells), wewnętrznych działach prawnych, operacyjnych, Compliance (AXA, ING, NN Group), administracji państwowej (Prokuratoria Generalna).

Anna Różalska, ACO

Head of Compliance, Global Data Protection Ambasador of Compliance w Siemens Healthcare. Ekonomistka, od 5 lat certyfikowany Approved Compliance Officer, AML Officer, w 2016 roku ukończyła studia MBA w Ochronie zdrowia. Ekspertka we wdrażaniu systemów do zarządzania procesami zgodności, członek Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego, Izby Gospodarczej Polmed i MedTech Polska. Od 18 lat związana z obszarem ochrony zdrowia. Zanim objęła funkcję Compliance Officera, przez kilkanaście lat była odpowiedzialna za zarządzanie projektami związanymi ze strategicznym kierunkiem rozwoju biznesu w sektorze farmaceutycznym. Autorka publikacji na temat zarządzania w ochronie zdrowia w ramach koordynacji opieki w różnych obszarach terapeutycznych oraz rozwiązań systemowych do efektywnego zarządzania międzynarodowymi procesami zgodności. Od 2018 r. zaangażowana w projekty edukacyjne z zakresu zgodności skierowane do pracowników placówek medycznych z sektora publicznego.

Michał Rypiński, ACE

Radca prawny, obecnie odpowiada w Bacardi za wsparcie prawne i compliance w regionie CEE. Posiada wieloletnie doświadczenie w łączeniu funkcji in-house lawyera i compliance oficera pracując w branżach restauracyjnej, oponiarskiej i wydobywczej. Certyfikowany Approved Compliance Expert i Approved ESG Officer.

Katarzyna Saganowska, LL.M.

Director Global CDD Centre, TMF Group. Ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Podyplomowe Studia Zarządzania Projektami (Szkoła Główna Handlowa), Podyplomowe Studia Polityka Compliance w Organizacji oraz Podyplomowe Studia LL.M. in International Commercial Law (Akademia Leona Koźmińskiego). Prelegentka studiów podyplomowych, szkoleniowiec zewnętrzny.

Tomasz Sancewicz, ACO

Radca prawny w randze Counsel w Zespole Prawa Pracy Kancelarii CMS. Na co dzień zajmuje się projektami dotyczącymi kształtowania zatrudnienia i jego restrukturyzacji, angażowania i zwalniania kadry menedżerskiej, przygotowywania dokumentacji pracowniczej oraz projektami związanymi z transferem pracowników, w tym outsourcingiem. Doradza również w sprawach pracowniczych przy transakcjach kapitałowych (fuzje i przejęcia). Posiada doświadczenie w realizacji od strony pracowniczej transgranicznego połączenia spółek kapitałowych. Międzynarodowe wydawnictwo Legal 500 rekomenduje mecenasa Sancewicza jako Rising Star (Wschodzącą Gwiazdę) z zakresu prawa pracy na rynku polskim.

Michał Sas

Adwokat z ponad 10-letnim doświadczeniem, specjalizujący się w regulacjach finansowych. Od ponad 5 lat zaangażowany w procesy licencyjne instytucji finansowych i tworzenie oraz nadzorowanie systemów zarządzania ryzykiem braku zgodności. Obecnie pełni funkcję Regional Compliance Officera na Europę Wschodnią w Ebury Partners, międzynarodowym fintechu płatniczym. Od 2017 r. ekspert Fundacji FinTech Poland, zaangażowany w pion analityczno-badawczy. Współautor szeregu raportów branżowych i szkoleń dla podmiotów prywatnych i publicznych, w tym KNF i NIK.

Lubomir Schreiber

Dyrektor Biura Zgodności i Spraw Regulacyjnych w Deutsche Bank Polska S.A., radca prawny. Posiada wieloletnie doświadczenie pracy w działach prawnych i compliance podmiotów branży bankowej i ubezpieczeniowej. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a także studiów podyplomowych compliance w Szkole Głównej Handlowej.

Martyna Ściborowska, ACE

Dyrektor Działu Compliance oraz MLRO w Agora S.A. Compliance Oficer z 14-letnim doświadczeniem w obszarze compliance w instytucjach finansowych (m.in. NN Investment Partners TFI SA w latach 2010-2016, Amundi Polska TFI SA w latach 2016-2021). Absolwentka Wydziału Prawa Uczelni Łazarskiego w Warszawie, ukończyła również studia podyplomowe na Wydziale Nauk Ekonomicznych UW, gdzie obroniła pracę nt. zarządzania ryzykiem braku zgodności w banku komercyjnym.

Stanisław Strejmer, ACE

Radca prawny. Ekspert, doradca i szkoleniowiec w zakresie tematyki compliance, etyki i zarządzania ryzykiem. Obecnie Rzecznik Etyki i Compliance Officer w Totalizatorze Sportowym sp. z o.o. W swojej dotychczasowej karierze doradzał między innymi w obszarach compliance, etyki, zarządzania ryzykiem, GRC, bezpieczeństwa informacji, kontroli zarządczej i prawa konkurencji podmiotom z sektora publicznego i prywatnego, w tym w branżach: modowej, R&D, badań medycznych i hazardowej. Posiada certyfikaty Approved Compliance Expert (ACE), Certified GRC Professional (GRCP), Certified Risk and Compliance Management Professional (CRCMP), Approved Compliance Officer (ACO) oraz Approved Anti Money Laundering Compliance Officer (AMLCO). Członek międzynarodowych organizacji zrzeszających ekspertów z dziedziny etyki i compliance (m.in. Association of Certified Fraud Examiners, Ethics & Compliance Initiative, International Association of Risk and Compliance Professionals). Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Prawa Amerykańskiego współtworzonego przez University of Florida i Uniwersytet Warszawski.

Marcin Szczepański

Absolwent kierunku Finanse i Bankowość Szkoły Głównej Handlowej. W roku 2006 uzyskał uprawnienia ACCA (od 2011 FCCA). W koncernie Siemens od 2000 roku, początkowo na różnych pozycjach w obszarze finansów (m.in. Dyrektor Działu Treasury), w latach 2007-2009 uczestnik programu Global Commercial Excellence w centrali Siemensa w Monachium, a w latach 2009-2012 Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu. Aktualnie Regional Compliance Oficer CEE w Siemens Energy.

dr Michał Szwast

Koordynator przygotowań Biura Rzecznika Praw Obywatelskich do wdrożenia systemu ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa, adiunkt w Zakładzie Praw Człowieka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, specjalista w zakresie prawa konstytucyjnego i międzynarodowego prawa praw człowieka. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych, głównie z zakresu prawa konstytucyjnego, praw człowieka, postępowania w sprawach nieletnich, postępowania sądowoadministracyjnego, ustroju sądownictwa, konstytucjonalizmu krajów Azji Południowo-Wschodniej. Opracowywał opinie prawne i inne publikacje na zlecenie m.in. Komisji Europejskiej, Agencji Praw Podstawowych UE, Instytutu Maxa Plancka w Heidelbergu, Ministerstwa Skarbu Państwa, Ministerstwa Rozwoju, Najwyższej Izby Kontroli, Biblioteki Sejmowej, Rzecznika Praw Obywatelskich, Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, Ośrodka Myśli Społecznej im. F. Lassalle’a, Fundacji Uniwersytet Dzieci, Fundacji “po DRUGIE”, Fundacji Batorego.

Anna Tomiczek, ACE

Kierownik Zespołu Compliance w TAURON Polska Energia S.A. Posiada bogate doświadczenie w zakresie projektowania i wdrażania CMS w branży energetycznej. Prawnik, ukończyła z wyróżnieniem Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Doktorantka w Katedrze Publicznego Prawa Gospodarczego na WPiA UŚ. Specjalizuje się w zagadnieniach prawa publicznego gospodarczego oraz compliance. Doświadczenia prawne zdobywała pracując w kancelariach świadczących usługi na rzecz sektora elektroenergetycznego, a także w przedsiębiorstwie energetycznym.

Piotr Ziętek, ACE

Szef Biura Zgodności i Ryzyka w TAURON Obsługa Klienta sp. z o.o. Absolwent kursów ACO i ACE Instytutu Compliance oraz CCO1 Stowarzyszenia Compliance Polska. Audytor Wiodący Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem ISO 27001, Trener Kaizen. Zwolennik podejścia GRC. W swoim biurze łączę funkcje Koordynatora ds. Compliance, Koordynatora Bezpieczeństwa oraz Koordynatora Zarządzania Ryzykiem. W 2020 roku uczestniczył z sukcesem we wdrożeniu AML w TAURON Polska Energia SA oraz TAURON Obsługa Klienta sp. z o.o.

Małgorzata Żurowska

Compliance Officer MAN dla regionu Europy Północno-Wschodniej. Ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Wrocławskim w 1997 r. Jest absolwentką Executive MBA Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN, Studium Konkurencji Instytutu Nauk Prawnych PAN, DESS Nauk Politycznych Uniwersytetu Roberta Schuman w Strasburgu. Jest doświadczonym Radcą Prawnym, od roku 2005 członkiem Warszawskiej Okręgowej Izby Radców Prawnych. Na przestrzeni lat doradzała takim podmiotom jak BASF, Carrefour, UPC i Ambasadzie Francji w Warszawie. Doświadczenie jako Compliance Officer zdobywa od 2006 roku wdrażając lub usprawniając różne elementy programów zgodności w międzynarodowych koncernach w kraju i za granicą.

| COMPLIANCE & INTEGRITY DAYS 2022 |

AGENDA | PRELEGENCI | PARTNERZY | GALERIA