CoD18

[breadcrumb]

Coaching Day 2018!

baner_750x100

28.6.2018 r, Warszawa, godz. 10-15:30

 

| Tematy spotkania

 • Projekt ustawy o odpowiedzialności karnej podmiotów zbiorowych (keynote przed panelem: Tomasz Darkowski, Dyrektor Departamentu Legislacyjnego Ministerstwa Sprawiedliwości)
 • Wytyczne GPW odnośnie programów antykorupcyjnych,
 • Nowe wymogi w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu
 • Mission completed – wdrożenie RODO w praktyce
 • Mierzenie skuteczności CMS
 • Omówienie wyników ankiety

Aktualny program w formacie PDF:

CoDAgenda

 

 

 

 

 

|Ankieta

Instytut Compliance przeprowadził krótką ankietę na temat planowanych zmian w ustawie o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych. Jej wyniki znajdują się w sekcji serwis.

| Idea

Zapraszamy Państwa na nową innowacyjną formułę szkoleniową „Coaching Day”. Formuła ta bazuje na kilka zasadniczych regułach, które razem tworzą koncepcję wysoce efektywnych szkoleń fachowych. Coaching Day to szkolenie:Coach

 • Intensywne: wprowadzamy specjalną formułę szkolenia trzygodzinnego, podczas którego będziemy z Państwem omawiać najbardziej aktualne tematy. W trakcie workshopu oferujemy Państwu przekąski i napoje, robimy także krótkie przerwy networkingowe.
 • Skoncentrowane: dobraliśmy dla Państwa trzy aktualne tematy, które zainteresują przedstawicieli świata compliance niezależnie od branży, skupiamy się tylko na najbardziej istotnych kwestiach.
 • Profesjonalne: Zaprosiliśmy dla Państwa wybitnych ekspertów z dziedziny compliance z różnych branż i kierunków, eksperci Instytutu Compliance zadbają o najwyższy poziom wykładów, dyskusji i workshopowej pracy.
 • Interaktywne: W centrum uwagi są, obok tematów, uczestnicy szkolenia. Naszym celem jest przekazanie wiedzy w taki sposób, aby każdy mógł zrozumieć najistotniejsze treści. Po każdym wykładzie będzie miejsce na pytania. Prelegenci otwarci są także na Państwa pytania.

| Aktualności

KEYNOTE: Wykład wprowadzający (przed panelem IV, godz. 14)

Tomasz Darkowski, Dyrektor Departamentu Legislacyjnego Ministerstwa Sprawiedliwości

O projektowanych zmianach w ustawie o odpowiedzialności karnej podmiotów zbiorowych!

| Grupa docelowa

Coaching Day kierowane jest do wszystkich osób zajmujących się compliance. Wymagana jest pewna wiedza podstawowa, gdyż skupiamy się na tematach specjalistycznych. Każdy wykład postaramy się jednak przedstawić w taki sposób, aby zaczynał sie od wprowadzenia do tematyki i określenia podstawowych zasad.

| Program, prelegenci i tematy spotkania*

Wykłady i tematy dobieramy w taki sposób, aby były intersujące dla wszystkich osób zajmujących się compliance niezależnie od branży. Podczas spotkania dn. 28.6.2018 poruszymy następujące tematy:

09:30-10:00

10:00-10:10

Poranna kawa & rejestracja

Otwarcie i wprowadzenie do Coaching Day

JaguraDr. Bartosz Jagura

Członek zarządu Instytut Compliance odpowiedzialny za ofertę szkoleniową. Autor szkoleń i trener w zakresie zagadnień compliance, absolwent organizowanego przez Compliance Academy Münster kursu Approved Compliance Officer. Pracownik naukowy działającego na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą Viadrina Compliance Center (VCC).

10:10-10:30

 Aktualności ze świata compliance

PrMakowiczof. Dr. Bartosz Makowicz

Profesor nauk prawnych. Pomysłodawca i kierownik działającego na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą Viadrina Compliance Center. Autor szeregu publikacji oraz mówca na licznych kongresach z zakresu compliance.

10:30-11:15

 

Temat 1: Nowe wymogi w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu – nie tylko dla branży finansowej

SaganowskaKatarzyna Saganowska

Katarzyna Saganowska EMEA Compliance Manger w Jones Lang LaSalle (JLL). Ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Podyplomowe Studia Zarządzania Projektami (Szkoła Główna Handlowa) oraz Podyplomowe Studia Polityka Compliance w Organizacji (Akademia Leona Koźmińskiego). Prelegent studiów podyplomowych na Akademii Leona Koźmińskiego. Temat wykładu – Compliance w Logistyce (Kontrola Obrotu oraz Sankcje).

 11:15-11:45

Przerwa, Social networking, kawa, itd.

11:45-12:30

 Temat 2: Mission completed – wdrożenie RODO w praktyce

III_8_GodboleSandip Godbole

Dyrektor Departamentu Ryzyka i Zgodności z Wymaganiami, LUX MED sp. z o.o.

 12:30-13:15

 Temat 3: Mierzenie skuteczności CMS

zdziarstek_sJacek Zdziarstek

Dyrektor Departamentu Zgodności w Raiffeisen Bank Polska S.A. Od 19 lat w sektorze bankowym. Ukończył Wydział Resocjalizacji i Problemów Społecznych specjalizacja: psychologiczna na Uniwersytecie Warszawskim. Studia Podyplomowe Wyższa Szkoła Bankowości i Finansów im. Romualda Kudlińskiego, kierunek: Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji publicznej, przedsiębiorstwach i instytucjach finansowych oraz Harvard Leadership Academy na Harvard Business School oraz Akademia Psychologii Przywództwa (APP) Jacek Santorski, Trener NLP. Zwolennik praktycznego i eklektycznego podejścia realizacji standardów compliance i zwalczania przestępczości – opartego na wiedzy, współpracy oraz wykorzystaniu adekwatnych narzędzi.

 13:15-14:00

Social networking, Mini-LUNCH, itd.

14:00-15:30

 

 

SUPER PANEL

Sneak preview – wytyczne GPW odnośnie programów antykorupcyjnych, UJŻP plus projekt ustawy o odpowiedzialności karnej podmiotów zbiorowych

 

KEYNOTE: Wykład wprowadzający

DarkowskiTomasz Darkowski

Dyrektor Departamentu Legislacyjnego Prawa Karnego w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Prawa Amerykańskiego, Krajowej Szkoły Administracji Publicznej oraz Executive MBA Uniwersytetu Warszawskiego, adwokat niewykonujący zawodu.

Paneliści:

I_2_Gomoêa_MarcinMarcin Gomoła

Marcin Gomola, Compliance Oficer T-Mobile Polska S.A. Grupa Deutsche Telekom, Przewodniczący Komitetu ds. Compliance przy Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Przewodniczący Komisji Compliance przy AHK Polsko – Niemieckiej Izbie Przemysłowo Handlowej, były Zastępca Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego.

Cieminski

Dr Marcin Ciemiński

Adwokat kierujący warszawskim zespołem prawa karnego gospodarczego kancelarii Clifford Chance. Jest ekspertem w reprezentowaniu klientów podczas postępowań karnych, prowadzeniu wewnętrznych dochodzeń, w szczególności w sprawach dotyczących korupcji, oszustw i kwestii regulacyjnych, w tym w zakresie FCPA i UK Bribery Act. Posiada także doświadczenie we współpracy z polskimi organami ścigania. Wielokrotnie doradzał na rzecz spółek z różnych sektorów gospodarki w sprawach compliance

Zapraszamy do zapoznania się z tematyką panelu w skecji MIKROSKOP:

15:30-15:45

Końcowa runda Q&A i podsumowanie dnia

 Dr. Bartosz Jagura

Ostatnia aktualizacja programu 20.06.2018 r., godz. 11:00

Organizator zastrzega sobie zmiany w programie oraz przebiegu spotkania.

| Sponsor

Za wsparcie serdecznie dziękujemy:

clifford

 

 

 

| Patronat medialny

Za wsparcie serdecznie dziękujemy:

WK_CMYK-300x47

 

 

 

| Informacje praktyczne

Miejsce konferencji:

Centrum Konferencyjne NIMBUS

Aleje Jerozolimskie 98

00-807 Warszawa

 

Opłata za udział w spotkaniu wynosi: 290 PLN plus VAT (ewent już się odbył)

Opłata obejmuje:

 • udział w intensywnym półdniowym szkoleniu
 • certyfikat uczestnictwa
 • przekąski oraz napoje podczas szkolenia
 • materiały towarzyszące (prezentacje)
 • 10 Punktów w ramach certyfikatu ACE!

 

*UWAGA: Możliwa zmiana zakresu tematycznego