Prowadzenie dochodzeń wewnętrznych i kontakty z organami ścigania

Kiedy:
26/02/2018@09:00 – 17:00
2018-02-26T09:00:00+01:00
2018-02-26T17:00:00+01:00
Gdzie:
Centrum Sienna
Koszty:
780 PLN plus VAT
Kontakt:
Team IC

Dlaczego warto:

Oficer compliance w swojej codziennej pracy konfrontowany jest nieuchronnie z koniecznością prowadzenia dochodzeń wewnętrznych. Ich celem jest wyjaśnienie, czy doszło do popełnienia nieprawidłowości, wszechstronne zbadanie okoliczności sprawy i odpowiednia reakcja: ulepszenie systemu zarządzania compliance, a w razie konieczności zaproponowanie środków personalnych wobec sprawcy naruszenia. Sygnał o możliwości wystąpienia nieprawidłowości pochodzić może z kanału informowania o nieprawidłowościach – od sygnalisty (whistleblowing), ale także z innych źródeł.

Przedmiot szkolenia:

Kluczowe dla skutecznego i poprawnego prowadzenia dochodzeń wewnętrznych są, obok znajomości ram prawnych i dopuszczalności poszczególnych działań, umiejętności miękkie. Fundamentalne znaczenie odgrywa także odpowiednia dokumentacja podejmowanych działań, która pomocna będzie przy podejmowaniu działań prawnych wobec sprawcy naruszenia. Szkolenie odnosić będzie się do wskazanych aspektów. W jego pierwszej części omówione zostaną podstawy prawne dopuszczalności podejmowania określonych działań wyjaśniających oraz warunki ich dokumentacji. Przedmiotem rozważań będą także zagadnienia kontaktów organizacji z organami ścigania. Druga część zajęć koncentrować będzie się kwestiach praktyki prowadzenia dochodzeń wewnętrznych w organizacji. Przedstawiony będzie cykl „życia” incydentu w organizacji: od wystąpienia zdarzenia, poprzez jego zgłoszenie i analizę zgłoszenia, na wnioskach i działaniach kończąc. Szczególny nacisk położony będzie na elementy interpersonalne jak sposób prowadzenia rozmów wyjaśniających czy budowanie zaufania do nieanonimowego zgłaszania nieprawidłowości.

Dla kogo:

Kurs skierowany jest do osób odpowiedzialnych za zapewnienie zgodności w organizacjach wszelkiego rodzaju. Ze względu na poruszaną tematykę polecany jest on także pracowniom innych działów jak kontrola wewnętrzna czy audyt.

Prelegenci:

Diehladw. Monika Diehl

Adwokat w warszawskim zespole prawa karnego gospodarczego kancelarii Clifford Chance. Specjalizuje się w antykorupcyjnych dochodzeniach wewnętrznych i kwestiach compliance. Doradza klientom w postępowaniach karnych z zakresu prawa karnego gospodarczego, przy dochodzeniach wewnętrznych m.in. zakresie FCPA oraz przy międzynarodowych projektach regulacyjnych.

 

 

pogorzadw. Paweł Pogorzelski

Adwokat w warszawskim zespole prawa karnego gospodarczego kancelarii Clifford Chance. Specjalizuje się w prowadzeniu wewnętrznych dochodzeń zarówno w Polsce, jak i za granicą, w tym w kwestiach wynikających z FCPA i UK Bribery Act. Reprezentował spółki i osoby fizyczne przed organami ścigania i organami regulacyjnymi. Ponadto doradza klientom w kwestiach regulacyjnych i compliance.

 

Zdziarstek_JacekJacek Zdziarstek

Dyrektor Departamentu Zgodności w Raiffeisen Bank Polska S.A. Od 19 lat w sektorze bankowym. Ukończył Wydział Resocjalizacji i Problemów Społecznych specjalizacja: psychologiczna na Uniwersytecie Warszawskim. Studia Podyplomowe Wyższa Szkoła Bankowości i Finansów im. Romualda Kudlińskiego, kierunek: Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji publicznej, przedsiębiorstwach i instytucjach finansowych oraz Harvard Leadership Academy na Harvard Business School oraz Akademia Psychologii Przywództwa (APP) Jacek Santorski, Trener NLP. Zwolennik praktycznego i eklektycznego podejścia realizacji standardów compliance i zwalczania przestępczości – opartego na wiedzy, współpracy oraz wykorzystaniu adekwatnych narzędzi.

Opłata kursowa: 780 PLN plus VAT

rejestracja