Zarządzanie nieprawidłowościami, wdrażanie efektywnego CMS

Kiedy:
14/05/2019@09:00 – 17:00
2019-05-14T09:00:00+02:00
2019-05-14T17:00:00+02:00
Gdzie:
Centrum Sienna
Sienna 73
Warszawa
Polska
Koszty:
880 PLN plus VAT

Dlaczego?: Kurs składa się z dwóch części, które zostaną poprowadzone przez dwóch różnych prelegentów.

Część I: Zarządzanie ryzykiem nadużyć i incydentów non-compliance oraz prowadzenie audytów compliance. Problematyka wykrywania i zapobiegania nadużyciom oraz incydentom non-compliance jest zazwyczaj jednym z głównych obszarów zainteresowań compliance oficerów. Celem modułu będzie przekazanie praktycznej wiedzy dotyczącej nadużyć oraz sposobów ich wykrywania i zapobiegania im. W ramach modułu zostaną omówione: Wprowadzenie teoretyczne do tematyki nadużyć i oszustw w firmach. Omówienie charakterystyki nadużyć i ich rodzajów. Omówienie profili sprawców nadużyć. Przeszkody w wykrywaniu nadużyć i incydentów w firmach. Skala zjawiska nadużyć i powodowane nimi straty oraz omówienie wyników badań dotyczących nadużyć. Sposoby wykrywania nadużyć i incydentów, w tym główne kanały służące do ich wykrywania. Zaprezentowany zostanie sposób postępowania w przypadku informacji o nadużyciu lub incydencie oraz sposób zapobiegania nadużyciom i prowadzenie dochodzeń (w tym zawarte będą praktyczne porady dotyczące prowadzenia rozmów wyjaśniających i prowadzenia działań z zakresu „białego wywiadu”). Szkolenie zostanie zilustrowane praktycznymi przykładami z praktyki dochodzeniowej.

Część II: System zarządzania compliance skrojony musi być dla potrzeb konkretnej organizacji. Aby mógł spełniać swoje zadania, konieczna jest analiza sytuacji wyjściowej i odpowiedź na szereg pytań, m.in. dot. obszarów największych ryzyk działalności danego podmiotu. Na tej podstawie tworzyć należy CMS i stosować odpowiednie środki compliance. Uczestnicy kursu dowiedzą się, jak tworzyć należy dopasowany do potrzeb danej organizacji system zarządzania compliance. Poznają środki compliance oraz narzędzia, które pozwalają na dokonywanie oceny jego skuteczności oraz ulepszeń.

Dla kogo?: Szkolenie kierowane jest do oficerów compliance, radców i doradców oraz wszelkich osób zajmujących się analizą ryzyka, zarządzaniem nadużyciami i innymi pokrewnymi aspektami. Zajęcia pozwalają prześledzić poszczególne kroki implementacji CMS oraz ocenę jego skuteczności, stąd przydatne będą zarówno dla nowicjuszy compliance, jak i osób, które borykają się z problemem właściwej weryfikacji skuteczności działającego już CMS. Jest to drugie szkolenie składające się na program kursowy Approved Compliance Officer (ACO).

Prelegenci:

NiezgodzinskiWojciech Niezgodziński (część I)

Wojciech jest Menedżerem w Dziale Zarządzania Ryzykiem Nadużyć EY odpowiedzialnym za przeprowadzanie audytów zgodności, projektów dochodzeniowych, a także projektów mających na celu wdrażanie praktycznych rozwiązań z zakresu zarządzania zgodnością (compliance). Był zaangażowany w ponad 70 projektów, obejmujących przeprowadzanie audytów procesów biznesowych, weryfikację transakcji oraz analizę i ocenę systemów kontroli wewnętrznej. Brał także udział w audytach specjalnych i audytach zgodności prowadzonych dla spółek z różnych sektorów (m.in. sektora energetycznego, farmaceutycznego i budowlanego), w tym spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wojciech uczestniczy w opracowywaniu wyników Badania Nadużyć Gospodarczych. Jest także autorem szeregu artykułów, w tym m.in. w Harvard Business Review Polska oraz współtworzy Bloga Audytorów Śledczych, gdzie najczęściej porusza tematykę whistleblowingu. Jest również prelegentem na studiach podyplomowych oraz prowadzi szkolenia z zakresu compliance m.in. dla przedstawicieli sektora farmaceutycznego oraz finansowego. Wojtek posiada certyfikaty Dyplomowanego Audytora Wewnętrznego (CIA) oraz Biegłego ds. Wykrywania Oszustw i Nadużyć Gospodarczych (CFE).

JaneckiPiotr Janecki, LL.M. (część II)

Wdrożeniowiec (certyfikat PRINCE2 Foundation) i szkoleniowiec odpowiedzialny za wdrażanie zgodnych z prawem europejskim i procesami biznesowymi organizacji systemów zarządzania ryzykiem prawnym i zasadami zgodności w spółkach działających międzynarodowo. Specjalista od zarządzania zmianą i Incydent Managementu (Certyfikat Itil Foundation). Obecnie LCO Eastern Europe odpowiedzialny za Spółki Grupy BSH  w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii oraz Węgrzech.

 

 

Opłata kursowa: 880 PLN plus VAT

rejestracja