Kalendarz

Wszystkie aktualne eventy Instytutu Compliance!

 

Maj
9
pon
Poziom I ECIP > Approved Compliance Officer (ACO) @ Szkolenie ONLINE (link do zalogowania zostanie wysłany przed szkoleniem)
Maj 9 – Maj 23 całodniowy

Poziom I ECIP > Approved Compliance Officer (ACO)

Aktualne termin, program i dalsze informacje na stronie kursu.

 

rejestracja

 

Maj
31
wt
Poziom II ECIP > Approved Compliance Expert (ACE) @ Szkolenie ONLINE (link do zalogowania zostanie wysłany przed szkoleniem)
Maj 31 – Cze 20 całodniowy

Poziom II ECIP > Approved Compliance Expert (ACE)

Kurs ACE sklada sie z kursu poldniowego z prof. Makowiczem oraz kursu AWBO. Aktualne terminy podane na stronach odpoweidnich kursów.

 

rejestracja

 

Wdrażanie systemów zarządzania zgodnością w oparciu o wartości i międzynarodowe standardy – szkolenie online dla ekspertów (prowadzi: Prof. Makowicz) @ Szkolenie ONLINE (link do zalogowania zostanie wysłany przed szkoleniem)
Maj 31@09:30 – 12:45

Dlaczego?: Norma ISO 37301 (dawna norma ISO 19600) Compliance Management Systems jest globalnie przyjętym standardem compliance, który opublikowany został po rewizji w kwietniu 2021 r. W tej formie po raz pierwszy podlegać będzie certyfikacji. Obecnie organizacje i spółki nie tylko na świecie ale coraz częściej także w Polsce decydują się na implementację ISO 37301. Dzięki temu spółka staje się wiarygodnym i bezpiecznym graczem na rynku globalnym, generując swoistą wartość dodaną organizacji. ISO 37301 może nie tylko być implementowane od podstaw, może także służyć weryfikacji istniejących systemów celem podniesienia ich jakości zgodnie z międzynarodowym standardem. Centralnym elementem CMS, także w założeniu norm, jest kreowanie długofalowej kultury zgodności, w której to zasadnicze znaczenie mają wartości.

Co?: Uczestnicy poznają normę ISO 37301 „z pierwszej ręki”, przedstawiony zostanie cykl wdrażania zgodnie z normą na modelu “step-by-step”. Nacisk położony zostanie na znaczeniu wartości oraz integralności, etyki i zachowań w ramach optymalizacji CMS. Ekspert prowadzący szkolenie, Prof. Dr. Bartosz Makowicz, uczestniczył bezpośrednio w kształtowaniu normy ISO 37301 na poziomie globalnym oraz zaangażowany jest aktualnie w jej rewizję oraz pracę nad nowymi normami (whistleblowing oraz governance). Uczestnicy dowiedzą się, jakie były motywy i rozwój normy, jakie są jej podstawy i przede wszystkim, w jaki sposób wdrożyć normę w strukturze danej organizacji. Krok po kroku zostaną omówione poszczególne etapy procesu wdrażania CMS zgodnie z normą, w oparciu o konkretne przykłady z praktyki. Uczestnicy posiądą ponadto wiedzę odnośnie aktualnego stanu prac nad dalszymi normami oraz ich znaczeniu.

Dla kogo?: Trening adresowany jest do osób na co dzień zajmujących się compliance w różnego typu organizacjach, nie tylko sektora prywatnego. Treść i metodyka kursu skonstruowane są w ten sposób, aby udział w kursie umożliwić także osobom, które zajmują się optymalizacją istniejących systemów, jak i wdrażaniem ich od początku. Serdecznie zapraszamy!

Prelegenci:

Prof. Dr. Bartosz Makowicz

Założyciel Viadrina Compliance Center na Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz Instytut Compliance, wykładowca i autor szkoleń w Compliance Academy Münster. Profesor nauk prawnych. Autor szeregu publikacji oraz mówca na licznych kongresach z zakresu compliance. Zasiada w wielu radach naukowych, m.in. niemieckiego czasopisma Compliance oraz Związku Zawodowego Managerów Compliance. Przewodniczył niemieckiej grupie eksperckiej pracującej nad ISO 19600 Compliance Management Systems oraz ISO 37001 Anti-Bribery Management Systems. Doradzał min. Federalnemu Ministerstwu Obrony oraz instytucjom rządowym w Dubaju przy wdrażaniu systemów zgodności.

 

 

Opłata kursowa (półdniowe szkolenie online): 480 PLN plus VAT

rejestracja

Cze
6
pon
Approved Whistleblowing Compliance Officer (AWBO) – ONLINE – 4 DNI @ Szkolenie ONLINE (link do zalogowania zostanie wysłany przed szkoleniem)
Cze 6 – Cze 20 całodniowy

Approved Whistleblowing Compliance Officer ONLINE (AWBO)

Specjalistyczne szkolenie uwzględniające wymagania ISO 37002 Whistleblowing Management Systems oraz dyrektywy UE o ochronie sygnalistyi polskie ustawy drożeniowej

rejestracja

Obszerne informacje i terminy na stronie kursu.

Cze
21
wt
Approved E/S/G Officer – ONLINE – 3 DNI @ Szkolenie ONLINE (link do zalogowania zostanie wysłany przed szkoleniem)
Cze 21 – Cze 23 całodniowy

Approved E/S/G Officer ONLINE (AWBO)

Specjalistyczne szkolenie holistycznie omawiające zagadnienia z obszaru ESG. Szkolenie kończy się egzaminem certyfikującym. Każdy dzień szkoleniowy poświęcony jest specyficznym zagadnieniom z obszarów E/S/G.

rejestracja

Obszerne informacje i terminy na stronie kursu.

Cze
27
pon
Approved AML Compliance Officer (AMLCO) – ONLINE @ Szkolenie ONLINE (link do zalogowania zostanie wysłany przed szkoleniem)
Cze 27 – Cze 28 całodniowy

Approved AML Compliance Officer (AMLCO)

Aktualne termin, program i dalsze informacje na stronie kursu.

 

rejestracja