3. edycja kursu ACO zakończona z sukcesem!

W marcu i kwietniu 2016 r. odbyła się w Warszawie trzecia już edycja cieszącego się ugruntowaną renomą kursu „Approved Compliance Officer”. Po raz pierwszy kurs odbył się w nowej odsłonie w Warszawie w formie szeregu treningów. Ta formuła kursu ułatwia uczestnictwo, nie powoduje bowiem konieczności wyjazdu z miejsca pracy na cały tydzień. Pozwala również dobrze przyswoić omawianą materię w trakcie przygotowań do egzaminu certyfikującego, który nie odbywa się już bezpośrednio po zakończeniu zajęć. Jest to jedyny oferowany na rynku kurs, który w kompleksowy sposób przedstawia innowacyjne zagadnienia compliance ponadbranżowo.

Kurs składa się z czterech całodniowych treningów, w trakcie których omawiane są szczegółowo zagadnienia metodologii compliance, zasad implementacji, zapewnienia skuteczności i kontroli efektywności systemów zarządzania compliance (Compliance Management Systems), a także najważniejsze ryzyka compliance, m.in. antitrus compliance, ochrona danych osobowych w przedsiębiorstwie czy compliance antykorupcyjny. Poszczególne dni treningowe nie są zblokowane, co ułatwia uczestnictwo w zajęciach. W terminie 14 dni od zakończenia zajęć odbywa się kurs certyfikujący, który ma postać testu jednokrotnego wyboru i obejmuje wyłącznie zagadnienia omawiane na kursie. Po zdaniu testu uczestnicy kursu otrzymują certyfikat „Approved Compliance Officer”.

Zajęcia prowadzą wybitni eksperci: naukowcy zajmujący się w swoich badaniach compliance, praktycy poszczególnych dziedzin prawniczych oraz oficerowie compliance wiodących polskich i międzynarodowych koncernów. Kurs zapewnia synergię podejścia akademickiego dającego solidne podstawy metodologiczne oraz przedstawienia praktycznych rozwiązań stosowanych w międzynarodowych koncernach.

[slideshow_deploy id=’490′]