Approved AML & SANCTIONS Officer

| AKTUALNE TERMINY

> SESJA MARZEC 2025: 31 III, 1,2 IV 2025 r.

| Koncepcja

Dziś bardziej niż kiedykolwiek, w związku z postępującym przeniesieniem operacji biznesowych ze świata realnego do świata wirtualnego, o wiele więcej instytucji jest narażonych na ryzyko związane z wykorzystaniem ich działalności w procederze prania pieniędzy i finansowania terroryzmu. Wraz z rozszerzeniem katalogu podmiotów w art. 2 Ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowania terroryzmu, funkcja zapobiegawcza instytucji obowiązanych wkroczyła w zupełnie nowe obszary działalności biznesowej znacząco wykraczając poza obszar finansów i ubezpieczeń. Regulacje prawne na poziomie Unii Europejskiej oraz krajowym, dotychczas kojarzone z sektorem finansowym, wprowadzają liczne wymogi dla nowych podmiotów, włączając je do grupy tzw. instytucji obowiązanych. Jednocześnie ich naruszenie zagrożone jest dotkliwymi sankcjami zarówno dla spółki, jak i osób fizycznych odpowiedzialnych za obszar AML w organizacji.

Dodatkowo aktualna sytuacja będąca następstwem wojskowej agresji Rosji na Ukrainę spowodowała, że tematyka sankcji międzynarodowych zyskała niepomiernie na znaczeniu i pojawiła się konieczność weryfikacji skuteczności stosowanych dotąd mechanizmów lub ich wdrażania od podstaw. Organizacje stoją przed wyzwaniem zapewnienia zgodności w obszarze sankcji międzynarodowych, co oznacza, że weryfikacja partnerów biznesowych musi uwzględniać także kontekst sankcyjny.

Jak wygląda kontekst regulacyjny zagadnień przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu oraz sankcji międzynarodowych, jak przełożyć te wymagania na praktykę działania organizacji oraz zorganizować skuteczny proces know your customer (KYC)? – te zagadnienia omawiamy na szkoleniu!

Dowiedz się więcej…