8RT

VIII. Roundtable Compliance

PONADBRANŻOWE, OGÓLNOPOLSKIE, CYKLICZNE SPOTKANIE OFICERÓW COMPLIANCErejestracja

| Koncepcja

Chcielibyśmy serdecznie zaprosić Państwa na otwierające sezon jesienny wydarzenie Instytutu Compliance – kolejną edycję Roundtable Compliance! Po raz pierwszy wydarzenie odbywa się online, ma to jednak ten niewątpliwy plus, że przy naszym wirtualnym okrągłym stole zmieści się dużo więcej osób niż zazwyczaj 😊 Poza formą online nie zmieniamy koncepcji wydarzenia: nadal służy ono wymianie doświadczeń i stwarza możliwość prowadzenia dyskusji na aktualne tematy. Dzięki wspaniałomyślnemu wsparciu Sponsorów wydarzenie pozostaje nieodpłatne!

| Treści

Zaplanowaliśmy dla Państwa dwa bloki tematyczne:

Panel I: Odpowiedzialność oficera compliance

Przedmiotem ożywionego zainteresowania i dyskusji są kwestie zakresu odpowiedzialności oficera compliance. Na co należy uważać przy wykonywaniu swoich obowiązków, jak unikać potencjalnej odpowiedzialności, co w sytuacji łączenia funkcji compliance z innymi funkcjami w organizacji, jak kształtować postanowienia umów o pracę, co zmienić może pandemia koronawirusa – o tym wszystkim dyskutować będziemy w ramach tego panelu.

Panel II: Tax Compliance Management (TCM)

Benjamin Franklin już pod koniec XVIII w. zauważył, że na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki. Ponieważ w ostatnim czasie byliśmy w kontekście pandemii koronawirusa bardzo intensywnie konfrontowani z tematami śmierci, czas zająć się drugą pewną rzeczą: podatkami. A już zupełnie na serio: temat tax compliance management coraz mocniej przebija się do świadomości przedsiębiorstw i innych organizacji. Od lipca br. ma on konkretną podstawę ustawową w postaci programu współdziałania. Program adresowany jest wprawdzie do największych podatników, ale można wychodzić z założenia, że podobnie jak Dobre Praktyki Spółek Notowanych na GPW będzie on miał wpływ na cały rynek. Dlaczego podatki są ważne także dla oficera compliance, jak znaleźć nić porozumienia między działem podatkowym a compliance i jakie efekty synergii mogą występować – zapraszamy do dyskusji!

| Agenda

Już niebawem na tej stronie.

| Kiedy i gdzie?

8 września 2020 r., godz. 16.30-18.30

Spotkanie odbywa się online, link z danymi dostępowymi do sesji wysłany zostanie do zarejestrowanych uczestniczek i uczestników.

| Rejestracja

Serdecznie zapraszamy do szybkiej rejestracji. Udział w wydarzeniu jest nieodpłatny, prosimy jednak o rejestrację wyłącznie wtedy, kiedy Państwa udział w wydarzeniu będzie możliwy. Ilość miejsc ograniczona, udział możliwy dopiero po indywidualnym potwierdzeniu przez Instytut (nie mylić z automatycznie generowanym potwierdzeniem zgłoszenia).

rejestracja